Kult, Kazik, Kazik Staszewski, Kazik Na Żywo, KNŻ, KNZ. Koncerty, Galerie, Dyskografie i inne.

Strona główna Biografia Dyskografia Koncerty KULT Galeria Linki Kontakt

Janusz Zdunek

Janusz Zdunek
Imię i Nazwisko Janusz Zdunek
Data urodzenia 12 lipca 1970
Instrument trąbka
Pseudonim -Kult
W 1997 Janusz został zaproszony przez Kazika Staszewskiego na sesję nagraniową albumu Ostateczny krach systemu korporacji i od tego czasu współpracuje z kultowym Kultem (Kazik Staszewski, Janusz Grudziński, Piotr Morawiec, Wojciech Jabłoński, Ireneusz Wereński, Tomasz Goehs, JZ, Tomasz Glazik, Jarosław Ważny), z którym brał udział w trasach koncertowych w Polsce, Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandiii, USA oraz w nagranich płytowych (Salon Recreativo, Poligono Industrial, Hurra!) i programach dla radia i telewizji.


Kazik / Kazik Staszewski
Jednocześnie od 1997 roku Janusz bierze udział w solowych projektach Kazika Staszewskiego.
Płyty: Melassa, Melodie Kurta Weilla, Piosenki Toma Waitsa, Czterdziesty pierwszy, Los się musi odmienić.

Janusz Zdunek + Marienburg
W 2004 roku powstało trio trąbka-bas-perkusja, które korzysta z urządzeń elektronicznych, penetruje przeróżne obszary muzyczne czerpiąc z szerokigo spektrum inspiracji, od muzyki ludowej, poprzez jazz do ikon popkultury. Na gitarze basowej gra Irek Kaczmar, na perkusji - Rafał Baca. Zespół regularnie koncertuje, odwiedził m.in.: Olsztyńskie Lato Artystyczne, Olsztyńską Trzydniówkę Teatralną, Rura Jazz Festiwal (Wrocław), Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Filmowa Góra (Zielona Góra), Malborski Przegląd Muzyczny, Ogólnopolski Niezależny Przegląd Form Dokumentalnych Nurt (Kielce), Festiwal Energia Dźwięku (Wrocław), Bydgoskie Artystyczne Lato. Projekt Marienburg wydał płyty: Pop Dom i Miasto Nic.

Buldog / Kazik & Buldog
W 2005 roku rozpoczęła działalność formacja Buldog (Piotr Wieteska, Wojciech Jabłoński, Syn Stanisława, Adam Swędera, Kazik Staszewski, JZ, Tomasz Glazik), która nagrała płyty Singiel i Płyta.

Pegaz
W 1992 roku Janusz rozpoczął współpracę z muzykami związanymi z bydgoskim klubem Trytony.
Powstał zespół Pegaz: Sławomir Janicki, JZ, Tomasz Święty Hesse, Jacek Majewski, Jacek Buhl.


Mazzoll & Arhythmic Perfection / Mazzoll
W 1994 roku muzycy przenieśli się do nowego klubu Mózg. Powstał zespół Mazzoll & Arhythmic Perfection (Mazzoll, JZ, Sławomir Janicki, Tomasz Gwinciński, Jacek Majewski), który nagrał płyty:
A, Out Out To Lunch, Rozmowy s catem, One, Single 3.


Trio Syfon / 4 Syfon / Janusz Zdunek 4 Syfon / Janusz Zdunek 5 Syfon
W 1996 roku Janusz zakłada eksperymentalne Trio Syfon z perkusistą Jackiem Buhlem i kontrabasistą Robertem Brzozowskim. Wkrótce miejsce basisty zajął Władysław Refling. W 1997 do zespołu dołączył saksofonista Tomasz Glazik. W kwartecie 4 Syfon zespół zagrał około 100 koncertów i wydał płyty: Jestem w kinie, To Prawda, Baterie. W 2002 dałączył grający na gramofonach Wojtek Grzankowski / dj SynKopa. W nowym składzie (5 Syfon) zespół nagrał płytę New Tango. Rok później do zespołu weszli Damian Wilczek / dj Sky oraz basiści: Piotr Marcin, a później Marcin Grzybowski. Syfon koncertował w klubach i na festiwalach, w Polsce, Niemczech, Austrii i Francji, m.in. na: Festiwal Forte-Piano (Bydgoszcz), Och! Film Festival (Łowicz), Konstukcja w procesie (Bydgoszcz), Jazz Sessions Festival (Gliwice), Rok Polski w Austrii (Wiedeń), Est-Ouest Festival (Die), Art Meets Grossneumarkt (Hamburg).


filmy
Janusz Zdunek jest ponadto autorem muzyki do filmów: Być, Trębacz, Pokonać siebie, Symfonia zmysłów / Flesh And The Devil, Autonaprawa oraz współautorem muzyki do filmów: Bellissima, Dwie stówy z montażem. Współpracując z innymi kompozytorami nagrywał muzykę do: I co wy na to Gałuszko, Rozdroże Cafe.

www.januszzdunek.com


Kazimierz Staszewski Janusz Grudziński Wojciech Jabłoński Ireneusz Wereński Janusz Zdunek Piotr Morawiec Tomasz Glazik Tomasz Goehs Jarosław Ważny

Kazimierz
Staszewski

Janusz
Grudziński

Wojciech
Jabłoński

Ireneusz
Wereński

Janusz
Zdunek

Piotr
Morawiec

Tomasz
Glazik

Tomasz
Goehs

Jarosław
Ważny