Kult, Kazik, Kazik Staszewski, Kazik Na Żywo, KNŻ, KNZ. Koncerty, Galerie, Dyskografie i inne.

Strona główna Biografia Dyskografia Koncerty KULT Galeria Linki Kontakt

Ireneusz Wereński

Ireneusz Jeżyk Wereński
Imię i Nazwisko Ireneusz Wereński
Data urodzenia 18 lipca 1960
Instrument gitara basowa
Pseudonim Jeżyk

Gra w zespole KULT, oraz JAKOŚ TO BĘDZIE. Grał w zespołach: Kryzys, Brygada Kryzys, Poland. Gra na ibanezie Roadstar II RB950 CS

"Po raz pierwszy grałem z Kazikiem w Polandzie na jesieni 1980 roku. Wymieniłem Wieteskę. Liczyłem się wtedy w Warszawie, bo miałem gitarę basową.

Wcześniej grałem w wielu warszawskich kapelach, ale najbardziej znane były "Kryzys" i "Kanał". Wówczas występowało się w kilku kapelach jednocześnie, bo koncerty były naprawdę sporadyczne.

Po siedmiu latach znów pojawiłem się w zespole Kazika o tym razem zastąpiłem Wietechę. To było takie płynne wejście do zespołu, bo Piotrek opowiadał mi, jak i co mam grać, a i tak robiłem po swojemu. Przygotowując materiał na "Spokojnie", chcieliśmy, by płyta była nie tylko jednolita stylistycznie, ale stanowiła całość, stąd pojawiły się łączniki między utworami. Słuchaliśmy wtedy starych hipisowskich zespołów.

Pamiętam, że Janek wprowadził zwyczaj przebierania się w stare, kolorowe ciuchy. W tym składzie "Kult" zaczął grać zdecydowanie bardziej gitarowo. Udzielił się też na solowym albumie Kazika "12 Groszy"".

www.staszewski.art.pl
www.basoofka.net


Kazimierz Staszewski Janusz Grudziński Wojciech Jabłoński Ireneusz Wereński Janusz Zdunek Piotr Morawiec Tomasz Glazik Tomasz Goehs Jarosław Ważny

Kazimierz
Staszewski

Janusz
Grudziński

Wojciech
Jabłoński

Ireneusz
Wereński

Janusz
Zdunek

Piotr
Morawiec

Tomasz
Glazik

Tomasz
Goehs

Jarosław
Ważny