Kult, Kazik, Kazik Staszewski, Kazik Na Żywo, KNŻ, KNZ. Koncerty, Galerie, Dyskografie i inne.

Strona główna Biografia Dyskografia Koncerty KULT Galeria Linki Kontakt

Janusz Grudziński

Janusz Grudziński
Imię i Nazwisko Janusz Grudziński
Data urodzenia 17 października 1961
Instrument instrumenty klawiszowe, gitara, wiolonczela
Pseudonim Gruda, Xiążę Warszawski

Kazik mnie powołał do zespołu jako kolegę z socjologii. Wydałem mu się cennym nabytkiem jako osoba grająca na wiolonczeli i fortepianie. Wcześniej grałem rocka w licealnym zespole "Katunek II". Wcześniej słuchałem Genesis, ale kiedy znalazłem się w "Kulcie", zacząłem słuchać nowej fali. Na pewno jednak nie byłem z tej załogi. w trio graliśmy muzykę oszczędną, ale nie pozbawioną emocji. Dojście Szymoniaka wniosło ożywczy powiew. Cały czas coś tam kreowałem, jak nie kroniki filmowe wyświetlane podczas występu, to innym razem potrafiłem na scenie rozwalić gitarę akustyczną.

Neohipisostwem zaraził mnie w 1987 roku Sławek Pietrzak, dziś szef naszej wytwórni płytowej. Wszelkie moje stroje, rozszerzane spodnie i kwieciste koszule, pierścienie kupowałem na bazarach. Włosów wystarczyło nie obcinać, a baków nie golić. Pierwsza płyta, mimo że źle nagrana i zmiksowana, dała nam wielką radość, bo po prostu była.

W sierpniu 1988 Kazik oznajmił, że rozwiązuje zespół. Chciał w Anglii popracować fizycznie, ale na szczęście, stwierdził, że niczego poza graniem nie umie robić. Nam się nudziło i zrobiliśmy bez Kazika, 20 minutową suitę, którą przedstawiliśmy na festiwalu "Róbrege". Ludzie nie skumali, cośmy wymyślili, ale dobrze się bawiliśmy. Potem Kazik wrócił. W ciągu ostatnich lat występowałem równolegle w duecie "Przyjaciele". Napisałem muzykę do dwudziestu filmów dokumentalnych i dwóch fabuł. W '96 roku mieliśmy kryzys. Kazik jest równym chłopakiem, choć zmiennym. Potrafi się jednak przyznać do błędów. Jestem dumny, że ten zespół tak długo istnieje.

Jest autorem muzyki do filmu "Kratka", a także do seriali "Rodzina zastępcza" i "Tata, a Marcin powiedział". Wystąpił też w epizodycznej roli żebraka w filmie "Siedem przystanków na drodze do raju".www.staszewski.art.pl
www.filmweb.pl


Kazimierz Staszewski Janusz Grudziński Wojciech Jabłoński Ireneusz Wereński Janusz Zdunek Piotr Morawiec Tomasz Glazik Tomasz Goehs Jarosław Ważny

Kazimierz
Staszewski

Janusz
Grudziński

Wojciech
Jabłoński

Ireneusz
Wereński

Janusz
Zdunek

Piotr
Morawiec

Tomasz
Glazik

Tomasz
Goehs

Jarosław
Ważny